Choď na obsah Choď na menu
 


Juventus Žilina-AFC Nové Mesto n/V 2:4

8. 10. 2013

 Juventus Žilina - AFC Nové Mesto n/V   2:4  (0:1)

(Priateľský zápas, utorok 8.10.2013, 17,30 hod., štadión ZA-Závodie)

Po dlhšej dobe sme využili možnosť zmerať si sily so súperom z iného regiónu. Naši hostitelia sú v podobnej situácii ako my, keď suverénne vedú svoju súťaž (3.liga MŽ) bez straty bodu.

Zápas sa odohral na krásnom ihrisku s umelou trávou, pri umelom osvetlení v druhom polčase. Hralo sa systémom z minulej sezóny, ktorý praktizujú na severe Slovenska aj teraz.

Do zápasu vstúpili lepšie Novomešťania a po peknej akcii šli do vedenia. Ďalej sme v prvom dejstve videli dobrý a vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali viac streleckých pokusov a šancii. Domácich futbalistov naša obrana dirigovaná Samom Surmanom do vážnejšej šance nepustiila. Po zmene strán sme si vďaka nápaditej kombinačnej hre vytvárali viaceré gólové príležitosti a zaslúžene šli až do vedenia 4:0. Žilinské družstvo tvorené chlapcami (2002) hrozilo najmä po rýchlych brejkoch. V zaverečnej štvrťhodine zápasu naši hráči zrejme pod vidinou vysokého vedenia poľavili v dôraze a nasadení, čo domáci hráči využili. Po našich zbytočných stratách lôpt v strede poľa sa dostávali do prečíslenia a potrestali našu ležérnosť dvoma gólmi. Zápas splnil svoj účel a konečne preveril naše mužstvo vo všetkých radoch.

 

                                                                                                                                      JS