Choď na obsah Choď na menu
 


Prípravné zápasy v Miláne + foto

7. 5. 2014

 ASD Biglia (Milan) - AFC Nové Mesto n/V   4:0  (3:0)

 (Medzinárodné priateľské stretnutie 2.5.2014, Miláno/Taliansko) 

Úvodný zápas na talianskom turné proti futbalovej akadémii AC Miláno chalani absolvovali po hektickej nočnej ceste autobusom a hodinovej exkurzii na slávnom štadióne San Siro. Proti domácim futbalistom bojovali, ale väčšia  kvalita bola na strane chlapcov z Apeninského polostrova, ktorí zaslúžene zvíťazili. Pre Novomešťanov to bola cenná skúsenosť proti mužstvu so špičkovým zázemím. Veríme,že v ďalších súbojoch chalani zo seba strasú nervozitu a ukážu Talianom čo-to zo svojho nesporného futbalového umenia. Držíme palce!

Sobota:

CSRB Romano Banco A - AFC Nové Mesto n/V   1:0

Zápas tak isto kvalitnej úrovne na oboch stranách. Naši chlapci boli už vyspatí, čo bolo vidieť aj na hre. Hrali sme vyrovnanú partiu, až na nepremenené šance, ktoré v takýchto zápasoch znamenajú úspech, alebo opak. Zvykanie si na celé futbalové ihrisko sa nám postupne začalo pozdávať, i keď je to náročnejšie na pohyb. Chalani zabojovali i keď vedeli, že ich čakájú ešte dva zápasy.

CSRB Romano Banco B - AFC Nové Mesto n/V   1:5

Druhý zápas v doobednajších hodinách sme už mali pevne vo svojej moci a od vyššieho počtu strelených gólov súpera zachránilo viac nepremenených šancí, čo sa nám stáva aj v súťažných zápasoch.V tomto zápase sme si vyskúšali kombinačnú hru v zapojení viacerých hráčov a hlavne na priestore celého futbalového ihriska.

AC Casorate Primo - AFC Nové Mesto n/V   3:1

V poradí tretí zápas v jednom dni bol už od začiatku hektický, nakoľko sme vôbec nedostali priestor na rozcvičku z časových dôvodov AC, ale i napriek tomu sme odohrali asi najlepší zápas celého záajazdu. Boli tam náznaky krásnych akcií v priestore krajných vertikál a následných prihrávok do priestoru brány a ozaj šťastie bolo na strane domácich, že neinkasovali. Súper viedol jedna nula po faule a trestného kopu pod brvno brány, kde zatiaľ naši brankári nemôžu konkurovať starším, pretože to je vysoko. Po tomte góle sme prebrali iniciatívu, vyrovnali, neuznali nám gól pre údajný ofsajd, mali sme šance, nepremenili sme ich a zákonite na to prišla naša chyba a bolo 2:1. Chlapci sa nevzdávali a bojovali ďalej, pretože cítili, že sa to dá, ale nepremenili sme šance a znovu prišiel na rad priamy kop, znova pod brvo a bolo 3:1, a o chvíľu koniec.

Nedeľa:

CSRB Romano Banco 2002 - AFC Nové Mesto n/V   0:4

Tento zápas sme mali opäť výsledkovo vo svojej moci. Hralo sa na pieskovom ihrisku, čo je úplná novinka pre našich chlapcov. Chlapci z Milána boli šikovní, snažili sa, ale zvládli sme to. V tomto zápase bolo už možno cítiť aj únavu nakoľko sme hrali už piaty zápas v priebehu troch dní.

 

Naši mladí futbalisti si počas pobytu v Miláne zmerali sily so svojimi rovesníkmi z futbalových akadémíí AC Miláno, Calcio Novara a Atalanty Bergamo. Hralo sa na celé ihrisko, čo bola pre nás trocha nevýhoda, keďže ligu hráme diametrálne odlišne. Napriek tomu sa naši hráči proti veľmi kvalitným mužstvám ukázali v dobrom svetle a zanechali v Taliansku dobrý dojem. U našich hostiteľov sme sa stretávali s veľmi srdečným prijatím a chlapci si domov odnášajú nezabudnuteľné zážitky.

Fotky Miláno