Choď na obsah Choď na menu
 


Ako sme hrali na jeseň

2. 5. 2011

Výsledky nášho družstva v jesennej časti:

1. kolo

FK Púchov - AFC Nové Mesto n /V  2:10

V úvodnom zápase novej sezóny nastúpili naši chlapci a dievča (r. 2001) na pôde Púchova. S vlhkým trávnikom sa v 1. polčase lepšie vyrovnali naši futbalisti. Na úvodný gól Andreja Púchleho síce dokázali domáci odpovedať vyrovnávajúcim gólom, ale potom sa už plne presadila pekná kombinačná hra nášho mužstva. Peknými kombináciami sa prezentovalo najmä trio Udvorka-Adamkovič-Púchly. Vynikajúci výkon podal Roman Kurnický, ktorý dokázal využiť svoje fyzické danosti a spôsoboval súperovej obrane veľké problémy. Jednoznačné polčasové skóre  6:1 v náš prospech bolo pre Púchovčanov ešte milosrdné. V druhom polčase sa naši chlapci až príliš chceli zapísať do streleckej listiny a zabúdali na kolektívne poňatie hry, a hlavne prestali pomáhať obrane. Tá musela často čeliť nebezpečným protiútokom domácich, ktoré naštastie likvidoval spoľahlivý brankár Michal Samul. V stretnutiach s lepšími súpermi by sa nám to však mohlo vypomstiť. Celkovo však môžeme byť s úvodným vystúpením našich hráčov spokojný a verme, že nás potešia aj v ďalších zápasoch.

                                                                                                                     JS

2.kolo

Baník Handlová - AFC Nové Mesto n/V  0:10

3.kolo

AFC Nové Mesto n/V - FK Raven P. Bystrica  5:1

Po dvoch hladkých víťazstvách na ihriskách relatívne slabších súperov z Púchova a Handlovej čakala naše futbalové nádeje /r.2001/ v prvom domácom vystúpení  v novej sezóne  Považská Bystrica. Zápasy s týmto súperom sa vždy vyznačovali veľkou vyrovnanosťou, preto chlapci a dievča pod vedením p.Udvorku nastúpili do zápasu veľmi koncentrovane s cieľom pokračovať vo víťaznej sérii.
 Po úvodnom " oťukávaní sa " oboch týmov sa postupne aktivita presunula na kopačky nášho družstva. Výsledkom bol úvodný gól nášho kanoniera Andreja Púchleho, keď sa presadil po rohovom kope. Po chvíli odpovedali hostia nebezpečným brejkom, ktorý len vďaka výbornému zákroku nášho brankára neskončil vyrovnávajúcim gólom. V ďalšom priebehu prvého polčasu však jasne dominovali naši malí futbalisti. Druhý gól pridal po krásnej individuálnej akcii Matúš Adamkovič. Následne  ešte dva krát skóroval Andrej Púchly. Hostia síce pohrozili nastrelením tyče, ale to nič nemenilo na veľmi dobrom výkone našich hráčov v prvom polčase, ktorý skončil 4:0.
Do druhého polčasu sme nastúpili s vedomím štvorgólového náskoku, preto tréner správne dal viac príležitostí aj hráčom z lavičky. Tí sa snažili, ale bolo zrejmé, že im chýbajú skúsenosti a kondícia, nakoľko niektorí trénujú s kolektívom len pár týždňov  resp. dní. Pri poctivom tréningu sa ich výkony  budú určite zlepšovať. Hostia sa snažili v druhom dejstve zápasu dosiahnuť čestný úspech na čo mali aj niekoľko príležitostí, ale prví sa opäť radovali naši hráči, keď po trme-vrme pred bránou Bystričanov bolo 5:0. Hostia sa napokon gólu dočkali v posledných minútach zápasu, keď po zmätkoch v našej obrane upravili na konečných 5:1.
Všetkým hráčom a hráčke patrí za predvedené výkony poďakovanie, takisto p. Udvorkovi za výborný  "kaučing".

                                                                                                                 JS

4.kolo

MFK Dubnica - AFC Nové Mesto n/V  3:1

V nedeľu poobede sa predstavili naše futbalové nádeje (r. 2001) na umelej tráve v Dubnici. Všetci sme s napätím očakávali, či budú naši hráči pokračovať vo víťaznom ťažení aj na ihrisku kvalitného súpera. Slabá účasť na piatkovom tréningu, keď mnohé deti uprednostnili jarmok v Novom Meste, však nebudila optimizmus. Po problémoch s autobusom napokon naša výprava dorazila asi 20 min pred začiatkom zápasu, čo tiež nepridalo na pohode.

  Od úvodného hvizdu bolo jasné, že sa stretli dve veľmi vyrovnané družstvá. Dubničania boli rýchli a technicky zdatní. Dokázali to využiť pri strelení úvodného gólu. Niektorí naši hráči akoby boli ešte mysľou „ na kolotočoch“. Postupne sme sa však dostali do zápasu a vďaka nášmu najlepšiemu strelcovi Andrejovi Púchlemu vyrovnali na 1:1. Následne pohrozil Matúš Adamkovič strelou z diaľky. Žiaľ to bolo z našej strany v prvom polčase asi všetko. Chýbala finálna prihrávka a väčší dôraz v osobných súbojoch, ak sme sa aj dostali do náznaku šance, nasledovalo zbrklé a nepresné zakončenie. Naopak domáci nám spôsobovali problémy svojim pohybom a rýchlosťou z čoho pramenili aj nebezpečné situácie pred našou bránou, keď raz mierili z vyloženej šance nad bránu a v závere polčasu trafili z priameho kopu žrď.

 Do druhého polčasu nastúpili naši aktívnejšie a snažili sa dodržiavať pokyny trénera Udvorku. Vypracovali sme si aj niekoľko nádejných situácii, ale bez gólového efektu. Domáci však stále hrozili rýchlymi protiútokmi a prečísleniami, keď sa naši hráči nestíhali, resp. nevládali vracať pomáhať obrane. Dvakrát sa rútili na nášho brankára, ktorý však výborne zasiahol. Treba však dodať, že Dubničania mali široký káder a striedali celé šestky. Náš tréner mal k dispozícii, len 3 hráčov na striedanie, čo sa ukázalo ako veľký handicap. Po nedôraznom odkope po rohu sa domáci ujali vedenia 2:1. Chlapci a dievča sa veľmi snažili o vyrovnanie, ale najväčšiu šancu po peknej nahrávke Petra Udvorku, nedokázal Andrej Púchly premeniť. Potom náš brankár ešte vyškriabal nebezpečnú strelu súpera na roh. V závere zápasu však bol na strelu cez húštinu tiel prikrátky a prehrali sme 3:1.

  Z tohto neúspešného vystúpenia sa treba poučiť a v ďalšom dôležitom zápase s Myjavou ukázať čo v nás je!

                                                                                                                       JS

 

5.kolo

AFC Nové Mesto n/V - Spartak Myjava  3:2

  V dnešnom predpoludňajšom zápase privítali naše futbalové nádeje (r. 2001) hráčov z Myjavy, ktorí v tejto sezóne ešte neokúsili trpkosť prehry a inkasovali iba jediný gól. Naši po nepresvedčivom výkone na ihrisku Dubnice chceli opäť potešiť seba a svojich blízkych dobrou hrou.
  Obe družstvá sa museli v tomto zápase vyrovnať s veľmi nepríjemným daždivým počasím. V úvode zápasu sme posadili súpera " na koňa", keď po hrubej chybe v obrane sme doslova ponúkli kopaničiarom úvodný gól. Ten však našťastie vyburcoval našich chlapcov a dievča k výbornému výkonu v ďalšom priebehu prvého dejstva. Andrej Púchly potvrdil rolu nášho kanoniera a hattrickom otočil zápas v náš prospech 3:1. Výborne však hralo celé družstvo, príkladne všetci bojovali o každú loptu. Predsa by som však vyzdvihol výkon Romana Kurnického, ktorý najmä v prvom polčase hral fantasticky.
  Do druhého polčasu súper vyrukoval so snahou streliť gól a zdramatizovať zápas, o ktorom si už niektorí naši chlapci mysleli, že je vyhratý. Hra sa presunula viac na našu polovicu ihriska, čoho výsledkom bol druhý gól súpera. Potom naši hráči znervózneli a často sa  dopúšťali zbytočných strát lôpt. Pramenili z toho nebezpečné situácie pred našou bránou, ktoré našťastie likvidoval spoľahlivý gólman Michal Samul. Pri priamom kope Myjavčanov mu však pomohlo aj brankárske šťastie, keď zazvonila žrď našej brány. V závere zápasu mohol rozhodnúť Peter Udvorka, ale z výbornej pozície prestrelil bránu a štvrtý gól nepridal. Napokon sme, napriek problémom väčšiny našich hráčov s " fyzičkou", cennú výhru uhájili a uštedrili súperovi prvú porážku.
  Do budúcna budeme musieť zlepšiť kondičnú prípravu, pretože pri úzkom kádri, ktorým disponujeme ju budú naši futbalisti veľmi potrebovať. Za dnešný výkon však patrí všetkým deckám veľká pochvala!

                                                                                                                 JS

6.kolo

AS Trenčín - AFC Nové Mesto n/V  1:8

V sobotu narazila naša prípravka 2001  na o rok mladších súperov z Trenčína. Na hlavnom ihrisku s umelou trávou bol od úvodného hvizdu jasný výkonnostný rozdiel oboch družstiev. Hra sa zväčša odvíjala na polovici domáceho Trenčína. Súper sa dostával na dostrel našej brány len sporadicky. Naši chlapci a dievča najmä v prvom polčase predviedli niekoľko pekných kombinácii, asi najkrajšia predchádzala nášmu druhému gólu. Obranca Martin Kavický prihrávkou medzi dvoch hráčov Trenčína vysunul Peťa Udvorku, ktorý loptu potiahol po čiare, prihral Andrejovi Púchlemu a ten krásne našiel pred bránou Martina Didyho, ktorý dal tejto vydarenej akcii gólový punc. S narastajúcim skóre v náš prospech sa však naše nádeje namiesto snahy o pekné kombinácie, začali uchyľovať k individuálnym akciám s cieľom zapísať sa do streleckej listiny. Druhý polčas preto vyznel z našej strany  trochu rozpačito. Dúfajme, že kvalitnejší súper motivuje našich hráčov k lepšiemu výkonu.

                                                                                                                        JS

7.kolo

AFC Nové Mesto n/V - FK Prievidza  11:1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.