Choď na obsah Choď na menu
 


Výsledky 11.kola (AFC NM-PD)

22. 4. 2012

AS Trenčín - Spartak Myjava   1:0

Raven Pov.Bystrica - FK Púchov   2:0

FC Horná Nitra /HAN/ - MFK Dubnica  2:4

AFC Nové Mesto n/V - FC Horná Nitra (PD)    10:3  (4:1) 

(21.4.2012, sobota 11,15 hod., štadión AFC )

V jarnej domácej premiére sme privítali  chlapcov z Prievidze. Tí začali zápas veľmi aktívne a v úvodných minútach si vytvorili územnú prevahu. Naopak domáci hráči pôsobili rozpačitým dojmom, bez potrebnej "iskry". Paradoxne z prvej strely na bránu sa ujali vedenia, za výdatnej pomoci hosťujúceho gólmana.  Vzápätí však Prievidžania korunovali svoju aktivitu vyrovnávajúcim gólom. Tento moment konečne vyburcoval našich futbalistov k hre akú od nich očakávame. Nápaditými prihrávkami sa dostávali do dobrých streleckých pozícii a súpera postupne dostali pod veľký tlak, z ktorého rezultovalo množstvo rohových kopov a aj gólových šancii. Až do konca polčasu sa súper takmer nedostal na našu polovicu a na pestrú kombinačnú hru Novomešťanov sa bolo "radosť pozerať". Polčasový stav 4:1 bol pre hostí milosrdný.

Rozčarovaním bol opäť úvod druhého dejstva, ktorý nepríjemne pripomínal púchovský výkon. Hostia dvoma lacnými gólmi takmer zdramatizovali priebeh zápasu. Našťastie domáci hráči tento scenár nepripustili a rýchlou gólovou odpoveďou opäť prebrali "opraty zápasu" do svojich rúk. Aj keď to už nebola tá pohľadná hra z prvého polčasu, góly do siete Hornonitranov pribúdali väčšinou po strelách z diaľky a po následných dorážkach.

Konečné skóre je síce jednoznačné, avšak podobných herných výkyvov počas stretnutia sa v dueloch so silnejšími družstvami musíme vyvarovať !