Choď na obsah Choď na menu
 


Výsledky 12.kola (Myjava-AFC NM)

26. 4. 2012

 FC Horná Nitra /PD/ - Raven Pov.Bystrica   1:4  (1:0)

FK Púchov - FC Horná Nitra /HAN/  11:1  ( hostia hrali o 2 hráčov menej)

MFK Dubnica - Spartak Myjava   2:2

 

Spartak Myjava - AFC Nové Mesto n/V   4:2  (3:0) 

(28.4.2012, sobota 11,15 hod., štadión Myjava)

Za teplého slnečného počasia sme sa predstavili v derby zápase na Myjave. Žiaľ Trénerove obavy, že veľmi slabá tréningová dochádzka sa môže negatívne odzrkadliť na hre sa v prvom polčase potvrdili. Začali sme pasívne, bez potrebného nasadenia. Domácim hráčom sme nechávali priveľa priestoru, čo aj využívali a nebezpečné situácie pred našou bránou sa množili. Niektorí naši hráči pôsobili dojmom, akoby sa "vybili" na medziškolských turnajoch, ktoré absolvovali v týždni. Dnes nás nepodržal ani brankár, keď po jeho nedorozumení s obrancom sme "Kopaničiarom" darovali úvodný gól a aj tretí ide na jeho vrub. Druhý gól sme inkasovali po nedôslednom bránení útočníka súpera. Smerom dopredu sme toho v prvej časti veľa neukázali a ak sa nám aj podarilo dostať do dobrej pozície namiesto strely sme volili zbytočnú spätnú prihrávku.

Aj keď hráči šli do druhého dejstva stretnutia s cieľom pokúsiť sa zvrátiť osud zápasu, bol to súper, ktorý skóroval. Opäť sme zle pokryli vysokého útočníka hostí. Potom sa chalani predsa len zmobilizovali a po peknej akcii znížili. Následne sme začali získavať vďaka zvýšenej aktivite územnú prevahu a vypracovali sme si niekoľko vyložených šancí. Najmä Šimonova a Adamova boli z kategórie "tutoviek". Po dobrej kombinačnej akcii sme vďaka Andrejovi Púchlemu znížili na 4:2. Škoda, že dalšie dobré šance Novomešťania už nedokázali zúžitkovať.

Futbal sa hrá na dva polčasy a pokiaľ naši futbalisti nedokážu odohrať celé stretnutie s plným nasadením, ťažko budeme úspešní v súbojoch s kvalitnejšími družstvami. 

                                                                                                                       JS