Choď na obsah Choď na menu
 


Výsledky 11.kola /ČFK Nitra-N.Ves/

Nafta Gbely - TJ Kúty  3:7

Brezová p.Bradlom - Šamorín "B"  3:4

Slovan Galanta - Borský Mikuláš  2:0

Iskra Holíč - Ivanka p.Nitre  3:1

Stará Turá - ŠKF Sereď  1:4

Senica "C" - Veľký Meder  0:3

 

ČFK Nitra "B" - SFK Nová Ves (AFC NM U12)  0:0

11.kolo 3.ligy mladších žiakov-stred, nedeľa 21.10.2012, 12,00 hod., štadión ČFK

Do Nitry cestovali naši futbalisti s rešpektom pred súperom, ale s odhodlaním pobiť sa o úspešný výsledok a potvrdiť tak herný progres z posledných kôl.

Hneď od úvodného hvizdu sme vďaka väčšej aktivite získali iniciatívu a častejšie sme ohrozovali domácu bránu. Škoda našej starej bolesti na premieňanie šancí, keď v rozhodujúcich momentoch chýba chalanom presná finálna prihrávka, resp. rozvaha a chladnokrvnosť pri zakončení. Inak sme mohli nad zaskočene pôsobiacim súperom vyhrávať. Nitranov v prvom dejstve naša dobre pracujúca obrana takmer k ničomu nepustila.

Po zmene strán pokračovali Novomešťania vo výbornom výkone a kontrolovali priebeh hry. Domáci len raz pohrozili po rýchlom protiútoku, ale ich útočník na hrboľatom teréne v dobrej pozícii zle trafil. Viac šancí sme mali opäť my, ale bez gólovej radosti. Vyvrcholením bol priamy kop v závere zápasu, keď dobrá lopta od Peťa Udvorku skončila po teči na brvne domáceho gólmana. Konečná bezgólová remíza je dobrým výsledkom, ale chalani cítili, že dnes mali na víťazstvo. Nič to však nemení na fakte, že za dnes predvedenú hru si zaslúži pochvalu celé družstvo. Bravó chlapci!

                                                                                                                         JS

Pohľad z druhej strany:

Privítali sme v domácom prostredí tím z hornej časti tabuľky, ktorí je bod za nami. Súper sa do nás zahryzol a hrozil protiútokmi. Naši hráči zostali ako zaskočení a zitili, že to nie je družstvo s ktorým by sme jednoznačne vyhrali ako posledné tými s ktorými sme hrali. Postupne sme začali aj mi hroziť šancami, no aj súper ukázal v čom je jeho sila. Hrozili nám aj rýchle úniky od súpera, no našťastie máme v tíme rýchlych hráčov, ktorí vedeli súpera dobehnúť a odstaviť ho od lopty skôr, ako mohol ohroziť nášho brankára. V prvom polčase sme si vypracovali aj my dve vyložené šance, no nevyužili sme ich. Cez polčas tréner povedal hráčom znova svoje a že nespĺňajú predstavy hry, ktoré si povedali pred zápasom v šatni. Keď sme chceli pomýšľať na výhru, tak jednoznačne sme museli zrýchliť hru, spresniť prihrávky a ísť naplno do každého súboja. V druhom polčase prebiehala znova vyrovnaná hra, naši hráči bojovali a vypracovali si opäť niekoľko pekných šancí, ktoré však neskončili gólom. Súper tiež stále hrozil a vypracovával si aj on nebezpečné šance. Zápas nakoniec skončil bezgólovo a deľba bodov je zaslúžená. Mohli sme súperovi odskočiť v tabuľke na štyri body, no dnes nám to nevyšlo a musíme byť spokojný aj s remízou.