Choď na obsah Choď na menu
 


Na turnaji v Brezovej - striedavo oblačno.

8. 10. 2011

Za chladného, sychravého počasia sprevádzaného dažďovými prehánkami sme sa zúčastnili na dobre obsadenom turnaji P.J.Servis Bradlan Cup v Brezovej pod Bradlom. V dobre známom prostredí ( v lete tu mali chlapci tréningové sústredenie) sme odohrali 5 náročných stretnutí. Okrem kvalitných súperov dalo našim hráčom zabrať aj miestami nepríjemné počasie a náročný terén. V rámci prípravy na nedeľný zápas v Handlovej nám padlo vhod, že všetky stretnutia sme odohrali na prírodnej tráve, ktorá nás čaká aj na Hornej Nitre. Najskôr sme si zmerali sily s Bánovcami, ktoré sú na čele našej ligy prípraviek. Vo vcelku vyrovnanom zápase sme nedokázali využiť svoje šance. Naopak súper ťažil z rýchlosti a individuálnych schopností svojich útočníkov, ktorých naši hráči nedokázali eliminovať a tak sme dvakrát inkasovali a do turnaja vstúpili prehrou 0:2. V druhom zápase proti dievčatám Slovana Bratislava sme sa zo začiatku trocha trápili, ale postupne sme sa dokázali po vydarených akciách presadiť a zvíťaziť 3:0. Ďalej sa nám do cesty postavilo družstvo Vion Vráble. Opäť sme doplatili na neschopnosť premeniť gólové šance a po nešťastnom góle sme podľahli súperovi 0:1. Bola to škoda, lebo minimálne na remízu sme v tomto súboji mali. V poslednom zápase skupinovej fázy sme narazili na veľmi kvalitné mužstvo Dukly Banská Bystrica. Za hustého dažďa chalani siahli na dno svojich fyzických síl a najmä v defenzíve tuho bojovali s technicky dobre vybaveným súperom. Nakoniec sme síce prehrali 0:1, ale hráči AFC zanechali dobrý dojem. Konečné 4.miesto v skupine nás posunulo do zápasu o celkové 7.miesto na turnaji. Tu na nás čakalo "Hamšíkove" Jupie Podlavice. To družstvo, ktoré nás ako jediné porazilo na júnovom turnaji vo Frýdku-Místku a tým odsunulo na strieborné umiestnenie. Chalani v tomto zápase zahrali najlepšie na turnaji a po veľmi dobrom výkone, keď konečne ukázali peknú kombinačnú hru dopredu, zaslúžene zdolali obávaného protivníka a oplatili mu porážku zo severu Moravy. Výhra 1:0 znamenala 7.priečku pre Novomešťanov, ale hlavne dúfajme,že zdvihla sebavedomie celého kolektívu pred nasledujúcimi ligovými zápasmi.

                                                                                                                                JS